podcast

PODCAST odcinek 10 – Po Rio 2016. Strategie Mistrzów Olimpijskich.

Czy Mistrzowie Olimpijscy mają swoją strategię na sukces? W jaki sposób korzystać z gotowych strategii sportowych i przenosić je do biznesu?

Łezka kręci się w oku na myśl o minionych Igrzyskach Olimpijskich Rio 2016. Przyznam się, że oglądaliśmy z moim mężem Wojtkiem wszystko od deski do deski. Było w trakcie Igrzysk wiele wzruszeń, analiz i zaskoczenia. Często zadawaliśmy sobie pytanie, dlaczego zawodnicy będący w doskonałej formie przed Igrzyskami, w dniu tego najważniejszego startu  nie stają na wysokości postawionego sobie zadania?

W 10 odcinku podcastu rozmawiamy o strategii  Mistrza Olimpijskiego w chodzie sportowym na 20 i 50 km – Roberta Korzeniowskiego. Jest to strategia szczególnie dla mnie ważna, ponieważ inspiruję się nią od lat w swojej pracy, życiu osobistym ale również zachęcam do jej zgłębiania swoich klientów biznesowych. Robert Korzeniowski jako jeden z niewielu sportowców w historii światowego sportu konsekwentnie realizował swoją strategię będąc przez lata na absolutnym szczycie, ale również jako jeden z niewielu doskonale ją opisał w swoich licznych wystąpieniach motywacyjnych oraz książce: „Moja droga do mistrzostwa”.

W tym podcaście dowiesz się jakie są główne elementy strategii Mistrza Olimpijskiego i jak z powodzeniem możesz je przetransferować do swoich codziennych działań.

Strategia Roberta Korzeniowskiego składa się z 6 punktów.

  1. Zarządzanie sobą.
  2. Planowanie długoterminowe.
  3. Planowanie okresów przestoju i regresu.
  4. Osadzanie chwilowych decyzji w kontekście długookresowym.
  5. Zaplanowanie kilku wariantów rozwoju sytuacji.
  6. Parametryzowanie i stałe monitorowanie najważniejszych aspektów otoczenia.