Aleksandra Pogorzelska

PODCAST odcinek 7 – Kim jest psycholog biznesu?

W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o tym, kim jest psycholog biznesu? Wiele firm zastanawia się nad rozpoczęciem współpracy z psychologiem, jednak tak naprawę niewiele z nich zdaje sobie sprawę z tego, co dokładnie robi i za co odpowiada psycholog pracujący w biznesie.

Psycholog w biznesie to z jednej strony osoba o dużym doświadczeniu i wiedzy z zakresu wiedzy o psychice człowieka, ale z drugiej strony jest to osoba o dużym wyczuciu jeżeli chodzi o tematykę prowadzenia biznesu. Jest to osoba, która potrafi analizować konkretną, indywidualną sytuację każdego klienta i odnieść ją do sprawdzonych teorii psychologicznych. Dzięki temu może zaproponować skuteczne narzędzia, które pomogą w osiągnięciu konkretnego celu. Jest to więc osoba łącząca wiedzę z wielu dziedzin. Istnieje wiele metod pracy z klientami. To psycholog dobiera odpowiednie metody pracy w danej sytuacji.

W tym odcinku opowiemy o tym, w jaki sposób najczęściej pracujemy i na jakich teoriach psychologicznych opieramy swój warsztat. Opowiemy również o tym,  jak ważna jest komunikacja wewnątrz firmy.

Jeżeli interesuje Was praca psychologa biznesu, zapraszam do wysłuchania tego odcinka.