podcast

PODCAST odcinek 8 – Co to jest coaching in travel?

Codziennie coś się zmienia w naszym życiu: podejmujemy decyzje, wybieramy kierunki, można powiedzieć, że żyjemy w permanentnej zmianie. Zmianie, która jest nieodłączną częścią naszego życia. Pracując w biznesie i w sporcie, realizując z klientami poszczególne projekty oraz ustalając mistrzowskie cele ze sportowcami obserwuję, jak reagują oni na zmianę. Jakie podejmują strategie, aby odnieść dla siebie największą korzyść.

Według mnie jedną z najlepszych, ale też najbliższych mojemu sercu teorii dotyczących tego zagadnienia jest model zmiany społecznej Kurta Lewina. Niejednokrotnie ta teoria sprawdziła się w prowadzonych przeze mnie projektach wdrożeniowych w małych jak i dużo większych firmach. Zakłada ona trzy etapy: rozmrożenie, zmianę właściwą oraz zamrożenie.

W dzisiejszym odcinku dyskutujemy o tym, jak sprawnie przeprowadzić zmianę zarówno w wielkich organizacjach jak i naszych mniejszych życiowych projektach. Zastanawiamy się dlaczego pierwsza faza zmiany, czyli rozmrożenie jest tak ważna i wymaga od nas psychologów biznesu, coachów i trenerów dużej uważności oraz zaangażowania.

Zapraszamy do słuchania!