Wybierając grzejnik do łazienki, należy wziąć pod uwagę sposób montażu oraz wielkość i naturalne ciepło pomieszczenia. Chociaż powszechnie wiadomo, że do łazienki w stylu retro najlepiej wybrać klasyczny biały grzejnik, a nie srebrny grzejnik ozdobny o futurystycznym kształcie i odwrotnie, styl wnętrza ma kluczowe znaczenie. Warto też zainwestować w wysokiej jakości produkty, które posłużą Ci przez długie lata.
Grzejnik – jaki wybrać?
W małym pomieszczeniu o podwyższonej wilgotności grzejnik powinien spełniać określone normy. Podpowiadamy, jak kupić wysokiej jakości grzejnik łazienkowy i jakie środki ostrożności przy jego montażu. Modele grzejników drabinkowych są najczęściej montowane w łazienkach, ale coraz popularniejsze stają się również grzejniki płytowe dekoracyjne. Wybierz model odpowiedni do łazienki wykonany ze stali odpornej na korozję, malowany lub malowany proszkowo (panel powinien być ocynkowany). Ogrzewacz może być wodny (zasilany z instalacji centralnego ogrzewania), elektryczny lub wodny z grzałką elektryczną (np. do suszenia ręczników poza sezonem grzewczym).
Każdy powinien mieć odpowiednią moc grzewczą – w celu ustalenia mocy grzewczej prosimy o podanie sprzedawcy wielkości łazienki oraz poinformowanie o tym przy oknie. Spójrz na okres gwarancji. Im dłuższy czas trwania, tym większa pewność co do jakości i wydajności grzejnika łazienkowego. Grzejnik w łazience może również zapewniać różne udogodnienia: opcjonalne haczyki, wieszaki, półki i drążki są bardzo przydatne w codziennym użytkowaniu grzejnika. Sprawdź akcesoria i paletę kolorów grzejnika łazienkowego dostarczoną przez producenta.
Montaż grzejnika łazienkowego
Miejsce instalacji grzejnika w łazience: Unikaj instalowania grzejnika bezpośrednio przy umywalce, prysznicu lub wannie – zbyt duża wilgotność powietrza nie wpłynie na grzejnik. W przypadku wyboru grzejnika z grzałką prosimy o zamontowanie gniazda zasilającego (takie ustawienie może wyeliminować problem zwisającego kabla).
Grzejnik wodny
Podgrzewacz wody. Potrafią ogrzać łazienkę iz powodzeniem zastąpić tradycyjny grzejnik. Nie mogą jednak pracować poza sezonem grzewczym – dlatego w zimne dni nie możemy ogrzać łazienki ani suszyć ubrań. Podobnie jak zwykły grzejnik, podgrzewacz wody jest również podłączony do instalacji centralnego ogrzewania. Ich pionowe rury (zwane również kolektorami) są zakończone czterema krótkimi rurami łączącymi (czyli końcami). W jednym z górnych przyłączy znajduje się otwór wentylacyjny. Pozostałe dwa służą do podłączenia nagrzewnicy do instalacji centralnego ogrzewania. Jedna gorąca woda wpływa do rury, a druga gorąca woda wypływa. W czwartym porcie jest wtyczka. Nagrzewnica może być wyposażona w ekran. Pełni funkcję dekoracyjną i zakrywa połączenie z urządzeniem, a także może poprawić efekt grzewczy. Niektóre urządzenia mają już fabrycznie zamontowany zawór termostatyczny, dzięki któremu możemy regulować temperaturę w pomieszczeniu, ale w przypadku niektórych modeli grzejników trzeba go dokupić.